Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2012-08-27 07:21:56

Robert
Gość

Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

XP 32bit, prCertyfikat Sigillum , Certyfikat w systemie zarejestrowany.
Błąd następuje w płatniku podczas rejestracji certyfikatu kwalifikowanego - komunikat "certyfikat nie został zarejestrowany"

Zmiana konta użytkownika, odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Płatnika nie pomogła.

Czy po odnowieniu certyfikatu jest konieczność aktywacji karty pinem/nowym pinem?
Status kodu pin : aktywowany lub transportowy.

Czy ktoś już miał doczynienia z takim przypadkiem?

#2 2012-08-27 13:59:17

zuzka
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

witam, wejdż na stronę  www.nccert.pl tam jest zakładka LISTA CRL. w tej zakładce są dwa adresy, kliknij na drugi http://www.nccert.pl/arl/nccert-n.crl, zapisz listę na dysku komputera, kolejno wejż w zakladkę zaświadczenia certyfikacyjne nowy root, pobierz zaświadczenia 18 i 19,  a później zarejestruj je z pliku w płatniku. w kolejności : lista i zaświadczenia, póżniej kwalifikowany.

#3 2012-08-29 06:31:31

Robert
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Dziękuje za podpowiedź.
Niestety albo stety certyfikat po weekendzie zaskoczył i działa. Piszę niestety - bo nie wiadomo co było przyczyną a takie doświadczenia się przydają podczas pracy z certyfikatami.
Informację powyżej zachowam sobie na przyszłość - a nuż się przyda przy innym przypadku.

Pozdrawiam

#4 2012-08-29 09:54:29

Robert
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Powyższe rozwiązanie pasuje jak ulał do weryfikacji statusu weryfikacji list url : niepoprawny w płatniku. Po zastosowaniu się do opisu powyżej komunikat zmienił się na zielony i wszystko gra.
Dziękuję

#5 2012-09-15 13:32:50

maku
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

wielkie dzięki za info zuzka, u mnie zadziałało dokładnie wg opisu.
Certyfikat Sigillum. Już mnie k*** brała przy kolejnej nieudanej rejestracji podpisu kwalifikowanego w tym durnym Płatniku. Po zastosowaniu się do powyższego opisu jest wszystko OK

#6 2012-12-07 09:30:28

Luka
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

zuzka nie wiem skąd jesteś ale kocham Cie dziewczyno ;) 3 dni się z tym męczyłem, infolinia zapchana jak zwykle, a tutaj okazało się to takie proste.
Dzięki ;)

#7 2012-12-10 22:48:40

Maciek
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Witam,
u mnie niestety rejestrowanie tych wszystkich certyfikatów nie pomogło. Cały czas przy próbie rejestracji kwalifikowanego dostaję komunikat:
"Certyfikat nie został zarejestrowany.
Jeden lub więcej certyfikatów łańcucha nie jest już ważnych lub nie uzyskało jeszcze ważności"

Ktoś ma jakiś pomysł? Czy nadal pominąłem któryś z certyfikatów (już instalowałem z zusu, z nccert)- nie wydaje mi się! Czy to może leżeć po stronie dostawcy cert. kwalifikowanego?
Może ktoś ma listę certyfikatów z wymaganą datą ważności?

Pozdrawiam!

#8 2012-12-11 15:46:14

DarekD
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

To nie leży po stronie dostawcy certyfikatu.

Jest z tym trochę zabawy (z kolejnością) - nie da się tego wytłumaczyć jak to po kolei zrobić. Łatwiej jest jak sie to robi i ma przed oczami.

Usuń listy CRL (wszystkie), usuń certyfikaty 18, 19 i dopiero je instaluj od nowa.

#9 2013-07-04 12:29:17

Zbyslaw
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Dziekuje serdecznie zuzka. meczylem sie 2 godziny i dopiero wedlug tej instrukcji sie udalo smile

#10 2014-12-07 20:08:32

katarzyna
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

a jak trochę więcej pousuwałam niż certyfikaty 18 i 19 ?
Nic już teraz nie działa, jestem załamana a miałam komunikat z systemu jak powyżej (
Pomocy !

#11 2015-06-10 11:57:12

wols
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

"Certyfikat nie został zarejestrowany.
Jeden lub więcej certyfikatów łańcucha nie jest już ważnych lub nie uzyskało jeszcze ważności"
sprawdź datę i godzinę czy jest prawidłowa, potem zarejestruj listę crl, a potem tertyfikat

#12 2016-06-11 10:36:49

Nela
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Wielkie dzięki za pomoc. Z zakładki "zaświadczenia certyfikacyjne" wybrałam aktualne pozycje na rok 2016 i zadziałało. big_smile

#13 2016-08-03 09:13:57

dorota
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Nela napisał/a:

Wielkie dzięki za pomoc. Z zakładki "zaświadczenia certyfikacyjne" wybrałam aktualne pozycje na rok 2016 i zadziałało. big_smile

Witam
Mam pytanie jakie konkretnie pozycje należy pobrać-przyznaję szczerze już pomału się poddaję po odnowieniu podpisu - mam wciąż jakiś problem

#14 2016-08-03 09:27:41

dorota
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

dorota napisał/a:
Nela napisał/a:

Wielkie dzięki za pomoc. Z zakładki "zaświadczenia certyfikacyjne" wybrałam aktualne pozycje na rok 2016 i zadziałało. big_smile

Witam
Mam pytanie jakie konkretnie pozycje należy pobrać-przyznaję szczerze już pomału się poddaję po odnowieniu podpisu - mam wciąż jakiś problem

Witam ponownie
Nie wiem jak to zrobiłam ale skorzystałam z dwóch podpowiedzi jednocześnie i udało mi się wysłać dokumenty do ZUS - tak że nie potrzebuję już podpowiedzi
Pozdrawiam

#15 2016-08-03 10:03:58

Art
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Witam wszystkich.
czytam i czytam, i nic, czy byłby ktoś tak uprzejmy i przekazał co robić krok po kroku (co, kiedy pokasować, co wgrać) wink, niedługo wyjdę z siebie, a komp zmieni swe fizyczne parametry wink

#16 2016-12-15 17:58:52

wiola
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Niestety ja też mam ten problem i żadne powyższe rady nie działają.  Co jeszcze można zrobić?
Pomóżcie proszę.

#17 2017-06-13 08:14:41

Jola
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Witam wszystkich, mam problem z wysyłką dokumentów. Już  podczas uaktualniania danych płatnika mam komunikat na czerwono- anulowano. Kolejny komunikat - nie znaleziono certyfikatu użytkownika. Jak mam sobie z tym poradzić?

#18 2017-06-13 13:39:42

rat4
Użytkownik

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Offline

#19 2017-07-14 09:22:11

Woitold Wojda
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Dzień dobry,
Mam problem z uaktualnieniem certyfikatu ZUS w Platniku.Robię to w/z.
instrukcja z kshelp nie pomogla.
Proszę o podpowiedz
Witold Wojda

#20 2017-07-27 14:15:56

Władek
Gość

Odp: Problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego

Dzień dobry,
Mam problem z uaktualnieniem certyfikatu ZUS w Platniku.Robię to w/z.
instrukcja z kshelp nie pomogla.
Proszę o podpowiedz
Witold Wojda

Kto jest wystawcą certyfikatu, jaki system operacyjny, jaka wersja oprogramowania do certyfikatu (np. ProCertum CardManager, lub CryptoCard Suite)?

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.100 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 591.31 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]